Золото і два п’ятих місця. Підсумки чемпіонату Європи з дзюдо

В хорватському Загребі завершилася континентальна першість з дзюдо, яка стала одним з контрольних стартів в рамках підготовки команди до Олімпійських ігор. Збірна України взяла участь лише в індивідуальних змаганнях за підсумками яких здобула одну золоту нагороду.

Її в категорії до 57 кг завоювала Дар’я Білодід. Медаль найвищого ґатунку стала дебютною для українки у новій ваговій категорії і першою за більш ніж чотири роки з турнірів найвищого рівня.

В Загребі Дарʼя Білодід здобула 15-те континентальне золото в історії українського дзюдо та стала третьою представницею збірної України, кому тричі підкорилася найвища сходинка пʼєдесталу чемпіонату Європи, доєднавшись до компанії Валентина Грекова та Георгія Зантарая. Всього за часів Незалежності чемпіонами Європи ставали вісім представників української команди.

По завершенню змагань в коментарі пресслужби ФДУ Дар’я зазначила наступне:

«Я навіть не думала про те, що такий довгий час в мене вже не було золотої медалі. В той момент, коли я її виграла, я зрозуміла, що остання моя золота медаль була у 2020 році у Парижі на турнірі Grand Slam. Тож це дуже приємно повернутися на своє місце.

Я дійсно була не в своїй найкращій формі. Думаю, це була досить середня форма, але я виграла за рахунок свого характеру, за рахунок...налаштування головою. Думаю, це найважливіше для спортсмена, коли ти морально налаштований, все виходить», - відзначила Дар’я.

Щаслива та усміхнена по завершенню церемонії нагородження Дар’я сфотографувалася з усією командою, а також юними українськими вболівальниками, які приїхали підтримати команду за спеціальною програмою EJU.

Близькими до завоювання нагород чемпіонату Європи були ще двоє українців – Артем Лесюк (до 60 кг) та Єлизавета Литвиненко (до 78 кг). На заваді у Артема Лесюка у чвертьфіналі став представник Туреччини Їлдіз, після чого у втішному поєдинку він здолав бельгійця Верштратена, а у поєдинку за бронзу поступився титулованому французу Револю.

В свою чергу Єлизавета Литвиненко в заключний змагальний день розпочала свій турнірний шлях з перемоги над чорногоркою Пековіч та досить титулованою нідерландкою Стінгус, який поступилася двома тижнями раніше на Grand Slam в Тбілісі.

Проте у півфіналі наша 20-річна спортсменка не впоралася з натиском третього номера світового рейтингу, чемпіонкою світу 2021 року Анною Марією-Вагнер. На жаль, не найкращою для Єлизавети видалася й сутичка за бронзову нагороду з німкенею Аліною Бьом. Пропустивши кидок на «Ваза-арі» на початку поєдинку, українка намагалися постійно атакувати суперницю, проте залишку часу не вистачило, щоб виконати результативну дію.

Підсумкові 7 місця на турнірі посіли Богдан Ядов (до 66 кг) та Юлія Курченко (до 78 кг). Чемпіон Європи Богдан Ядов здолав двох суперників з Латвії та Ізраїлю, проте у чвертьфіналі поступився сильному італійцю Манзію. На жаль, у втішному поєдинку наш спортсмен не зміг здолати угорця Пограца.

В свою чергу Юлія Курченко розпочала свій турнірний шлях з другого раунду, де впевнено розібралася з кіпріоткою Мічаліду, а у чвертьфіналі впала на іппон від першої сіяної ізраїльтянки Інбар Ланір. На жаль, у втішній сутички призерка трьох останніх турнірів Світового туру поступилася на утриманні вищезгаданій Аліні Бьом з Німеччини.

По завершенню змагань тренерський штаб команди разом з президентом Федерації дзюдо України Михайлом Кошляком провели загальнокомандні збори, де було проаналізовано виступ команди в Загребі, а також оголошено склад команди на чемпіонат світу та Олімпійські ігри чотирьох вагових категоріях.

Так критерії відбору на Олімпійські ігри виконали Дільшот Халматов (до 60 кг), Богдан Ядов (до 66 кг), Дар’я Білодід (до 57 кг) та Єлизавета Литвиненко (до 78 кг). Запасними на Париж-2024 є Артем Лесюк (до 60 кг) та Юлія Курченко (до 78 кг).

Ще для трьох дзюдоїстів відбір продовжується: Михайло Свідрак (до 81 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Євгеній Балєвський (понад 100 кг). Вже в найближчі два тижні ці троє дзюдоїстів, а також Христина Гоман (понад 78 кг) візьмуть участь у турнірах серії Grand Slam в Душанбе (3-5 травня) та Астані (10-12 травня), де отримають додаткову можливість здобути необхідні рейтингові бали.

В коментарі пресслужбі ФДУ Михайло Кошляк поділився своїми враженнями від змагань:

«Як завжди, хотілось би більше, але маємо, що маємо. Команда виступила, я вважаю, непогано. Всіх вітаю з перемогою та з гарними результатами. Думаю, що у нас все попереду. Сьогодні також був оголошений склад на Олімпійські ігри. Всі спортсмени пройшли дворічний відбір і за нашими критеріям були визначені найкращі. Попереду в команди ще чемпіонат світу. Тож ідемо за графіком, все буде Україна», - зазначив Михайло Анатолійович.

В загальнокомандному заліку збірна України посіла 7 місце серед 47 країн-учасниць. Всього в змаганнях взяли участь 427 дзюдоїстів.

Відзначимо, що по завершенню чемпіонату Європи команда повернеться в Україну, де з 6 травня продовжить підготовку до чемпіонату світу на зборі в НСЦ «Конча-Заспа».

Більше фото та відео з чемпіонату Європи шукайте на сторінках ФДУ в FacebookTelegram та Instagram.