Прорив молоді! Українці завоювали три нагороди на Grand Slam в Анталії

«Жодного дня без нагород». Саме під таким девізом завершили свої виступи українські дзюдоїсти на турнірі серії Grand Slam в турецькій Анталії, який відбувся з 31 березня по 2 квітня. За три змагальні дні скарбничка збірної України поповнилася трьома нагородами.

У перший змагальний день у категорії до 60 кг на другу сходинку п’єдесталу підійнявся Дільшот Халматов. Українець розпочав свій турнірний шлях з другого раунду, де на Golden Score здолав француза Вергнеса. У наступному раунді Дільшот іппоном переміг бразильця Ізмаела, після чого у чвертьфіналі так само іппоном здолав першого сіяного турніру бельгійця Верстраєтена.

У півфінальному протистоянні з представником Казахстану Серікбаєвим українцю знову вдалося одержати «чисту перемогу», виконавши іппон на 2 хвилині поєдинку. А ось у напруженому фінальному протистоянні з французом Лукою Мхейдзе, на жаль, перевага була на стороні суперника, якому вдалося заробити оцінку під кінець основного часу.

Тим не менш, для Дільшота це вже друга срібна нагорода в кар’єрі з турнірів Grand Slam! Щиро вітаємо нашого дзюдоїста, всіх тренерів та вболівальників з даним здобутком!

У другий змагальний день медальну естафету для нашої команди підхопив 20-річний Владислав Казіміров (до 73 кг).

Українець розпочав свій турнірний шлях з першого раунду, де іппоном здолав поляка Стодольських, після чого у другому раунді розібрався з косоваром Гяковим.

У третьому раунді завдяки «Ваза-арі» Владислав переміг казаха Коцбагара, а ось у чвертьфіналі на Golden Score, на жаль, поступився другому номеру світового рейтингу, титулованому азербайджанцю Гейдарову.

Втім, зібравши волю в кулак, у втішній сутичці Казіміров іппоном здолав потужного іспанця Касес Рока, а у поєдинку за бронзу ефектно переміг не менш сильного представника Німеччини Вандтке!

Це перша подібна нагорода для нашого спортсмена на дорослому рівні! Вітаємо Влада, його тренерів та всю українську родину з дзюдо з даним успіхом!

В заключний змагальний день ще одну бронзову нагороду в скарбничку нашої команди приніс Артем Бубир (до 90 кг).

21-річний українець вдало розпочав свій турнірний шлях з першого раунду, здолавши за «Шидо» представника Маврикії Феуіллета, після чого іппоном на 11 секунді переміг француза Ліволсі. У третьому раунді завдяки «Ваза-арі» і подальшому утриманню Артем здолав казаха Арапова, а у чвертьфіналі іппоном переміг представника Перу Галаррета.

У півфінальному поєдинку з титулованим нідерландцем Ван Т Енд Ноелем, на жаль, перевага була на стороні суперника, якому вдалося заробити дві оцінки «Ваза-арі». Власне, саме голландець у підсумку і став переможцем турніру.

В свою чергу Артем у поєдинку за бронзу не залишив шансів словаку Петеру Зілку, виконавши ефектний кидок на іппон вже на другій хвилині сутички!

Це дебютна нагорода для нашого спортсмена з турнірів світової серії! Вітаємо Артема, його тренерів та всіх любителів дзюдо в Україні! Браво, так тримати!

Ще четверо українських дзюдоїстів були близькими до завоювання нагород! Якісний турнірний шлях видався у нашого суперваговика Євгенія Балєвського. У попередніх раундах українець здолав суперників з Казахстану, Азербайджану та Марокко, після чого в 1/4 фіналу поступився майбутньому переможцю змагань нідерландцю Єлле Сніппе.

У втішному поєдинку Євгеній менш ніж за 15 секунд іппоном здолав румуна Сіміонеску, після чого у поєдинку за бронзу, на жаль, поступився представнику Туреччини Татароглу, посівши підсумкове 5 місце.

7 місце на турнірі у перший змагальний день посіла й зірка української команди Дар’я Білодід (до 57 кг). Українка впевнено пробилася до чвертьфіналу, проте у наднапруженій і тривалій сутичці отримала «Hansoku-make» і поступилася діючій чемпіонці світу Рафаелі Сілві.

В свою чергу Антон Савицький (до 100 кг) та Руслана Булавіна (понад 78 кг) так само поступилися на стадії чвертьфіналів, після чого зазнали поразки у втішних поєдинках і посіли підсумкові 7 місця, набравши важливі бали для олімпійської кваліфікації.

Відзначимо, що Grand Slam в Анталії став заключним турніром Світової серії дзюдо перед чемпіонатом світу, який відбудеться в Досі з 7 по 14 травня. Найближчими змагання для українських дзюдоїстів стане відкритий Кубок України, який відбудеться 20 квітня. Перед цим з 11 по 15 квітня команда проведе тренувальний збір в угорському Тата.