5 місце Білодід – найкращий результат українців на Grand Slam в Тель-Авіві

В ізраїльському Тель-Авіві завершився другий в нинішньому сезоні турнір серії Grand Slam, участь в якому взяли 398 дзюдоїстів з 52 країн світу, серед яких і 16 представників збірної України. У підсумку найкращий результат серед наших спортсменів вдалося продемонструвати Дар’ї Білодід (до 57 кг), яка у перший змагальний день зупинилися за крок від нагороди.

Свій турнірний шлях українка розпочала з другого раунду, де зустрілася з надтитулованою японкою, чемпіонкою світу і бронзовою призеркою Олімпійських ігор-2020 Йошідою Цукасою. Втім, вже з перших секунд поєдинку Дар'ї вдалося нав'язати суперниці свою боротьбу, тим самим змусивши її помилятися. У підсумку на третій хвилині сутички японка отримала третє «Шидо», що ознаменувало перемогу для Білодід.

У третьому раунді у схожій манері Білодід здолала 19-річну італійку Вероніку Тоніоло. Щоправда на цей раз для перемоги знадобилося трохи більше часу – лише на третій хвилині Golden Score суддя дав третє попередження італійці, в свою чергу українка відправилася боротися до чвертьфіналу.

Там Дар'я зустрілася з місцевою улюбленицею ізраїльтянкою Тімною Нельсон Леві, яку вдалося здолати завдяки кидку на «Ваза-арі». Після цього у півфіналі українка протистояла першому номеру світового рейтингу, чемпіонці світу з Канади Крісті Дегучі.

На жаль, цього разу перевага була саме на стороні канадійки, якій вдалося виконати результативний кидок, до того ж під кінець основного часу Дар'я отримала hansoku-make за небезпечний прийом, через що була дискваліфікована і не мала змогу продовжити боротьбу за бронзу.

Таким чином після бронзи на турнірі Grand Slam в Парижі, на цей раз українка зупиняється за крок від нагороди посівши підсумкове 5 місце, втім, заробивши важливі очки для олімпійської кваліфікації.

У заключний змагальний день 7 місце у ваговій категорії понад 100 кг посів наш суперваговик Євгеній Балєвський. Після срібної нагороди тижнем раніше на відкритому Кубку Європи в Софії, пристойну боротьбу українець продемонстрував і в Тель-Авіві.

У першому раунді наш дзюдоїст завдяки «Ваза-арі» розібрався з представником Туреччини Муніром Ертугом, після чого у другому раунді на Golden Score долав німця Еріка Абрамова.

На жаль, на стадії чвертьфіналу з бразильцем Рафеелом Сілвою, під кінець основного часу українець пропустив кидок на «Ваза-арі», після чого відправився боротися до втішного раунду. У поєдинку з французом Емре Саналом, наш дзюдоїст так само припустився помилки, через що зазнав поразки і посів підсумкове 7 місце.

Що стосується виступів решти українців, то до третього кола змагань вдалося пробитися Артему Бубирю (до 90 кг), який повернувся на татамі після тривалої паузи і лікування травми. У першому раунді 21-річний українець здолав бразильця Феррейру, після чого впевнено розібрався з представником Боснії та Герцеговини Мілетіком. На жаль, у третьому раунді українець поступився майбутньому чемпіону змагань, титулованому грузину Бека Гвініашвілі.

По одній вдалій сутичці на турнірі провели Артем Лесюк (до 60 кг) та Анастасія Чижевська (до 57 кг). У першому раунді українець здолав молодого ізраїльтянина Яма Вольцзака, проте у другому колі у конкурентній боротьбі поступився майбутньому чемпіону змагань з Франції Лука Мхейдзе. В свою чергу Анастасія у другому раунді впевнено здолала монголку Оюнгерель, але надалі поступилася діючій чемпіонці світу з Бразилії Рафеелі Сільві.

У категорії до 73 кг Олександр Кошляк у першому раунді здолав філіппінця Накано, а Владислав Казіміров менш ніж хвилину іппоном переміг представника Кіпру АндреоуНа жаль у другому раунді обидва наші дзюдоїсти поступилися - Кошляк програв титулованому італійцю Ломбардо, а Казіміров, лідируючи по ходу поєдинку з ізраїльтянином Єлбазом, припустився прикрої помилки (пірнання головою в татамі), за що тримав hansoku-make.

Також по одній вдалій сутичці вдалося провести Сергію Крівчачу (до 81), який повернувся до змагань після травми, і Наталії Чистяковій (до 70 кг). Крівчач після перемоги над ірландцем Глеесоном, поступився італійцю Еспосіто, в свою чергу Чистякова після тріумфу над болгаркою Бранчєвою, у другому раунді поступилася майбутній бронзовій призерці змагань з Австралії Коуглан.

В свою чергу Гєворг Манукян (до 81 кг), Марат Крижанський (до 90 кг), Антон Савицький (до 100 кг), а також Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Діана Семченко та Руслана Булавіна (понад 78 кг) поступилися вже у стартових для себе сутичках на турнірі. В свою чергу Юлія Курченко (до 78 кг) через високу температура не змогла взяти участі у турнірі.

Відзначимо, що після турніру в Тель-Авів, збірна України повернеться додому, де продовжить підготовку до майбутніх змагань. Наступним турніром світової серії дзюдо стане Grand Slam в Ташкенті, який відбудеться 4-5 березня.