5 нагород від українських дзюдоїстів з відкритого Кубку Європи в Софії

В болгарській Софії завершився відкритий континентальний Кубок з дзюдо, участь в якому взяли майже 400 спортсменів з 43 країн, в тому числі 22 представників збірної України. У підсумку за два змагальні дні нашим спортсменам вдалося завоювати 5 нагород, з них дві золоті!

У перший змагальний день золото в скарбничку нашої команди принесла Марія Буйок (до 48 кг). Українка розпочала свій турнірний шлях з другого раунду, де здолала представницю Румунії, після чого у чвертьфіналі за «Шидо» пройшла іспанську дзюдоїстку.

У півфіналі наша дзюдоїстка так само за попередженнями перемогла представницю Сербії, а у фіналі завдяки кидку на «Ваза-арі» здолала представницю Франції Анаіс Перрот. Для 32-річної чернігівчанки це п'ята нагорода в кар'єрі з турнірів European Open і перша золота!

Після Марії Буйок друге золото змагального дня в скарбничку збірної України приніс Микита Голобородько (до 66 кг). 20-річний українець у попередніх раундах здолав представників Угорщини, Великої Британії, Казахстану та Ізраїлю, завдяки чому виборов путівку до півфіналу.

На стадії 1/2 фіналу з британцем Шарлі Янгом вже на першій хвилині поєдинку наш дзюдоїст виконав ефектний кидок на «Ваза-арі», після чого зробив утримання суперника, що й принесло йому перемогу!

У фіналі українець зустрічався з представником Казахстану Гумаром Киргизбаєвим. В основний час обидва суперники заробили по оцінці «Ваза-арі», після чого сутичка продовжилась на Golden Score. На п'ятій хвилині додаткового часу саме нашому дзюдоїсту вдалося виконати ще один результативний кидок, тим самим вперше в кар'єрі завоювати золото дорослого Кубку Європи!

У другий змагальний день до золотих нагород Марії Буйок та Микити Голобородька наші спортсмени додали ще три медалі! У категорії до 78 кг на срібну сходинку п'єдесталу пошани підійнялася 18-річна Анна Казакова. Наша спортсменка у попередніх раундах впевнено здолала представниць Казахстану та Бельгії, після чого у півфіналі зустрілася зі співвітчизницею Юлею Курченко. В українському дербі на Golden Score сильнішою виявилася саме Анна, яка й виборола путівку до фіналу.

У поєдинку за золото українка протистояла француженці Жулі Перрет. В досить рівній сутичці суперниці не виявили переможницю в основний час, після чого на GS результативний кидок вдалося виконати саме француженці. В свою чергу Анна вперше в кар'єрі завоювала нагороду континентального Кубку.

У категорії понад 100 кг на срібну сходинку п'єдесталу так само підійнявся Євгеній Балевський. Наш дзюдоїст впевнено виграв свою підгрупу, здолавши суперників з Молдови та Франції, після чого у півфіналі розібрався з румуном Кройтору.

У фінальному протистоянні з грузином Деметрашвілі доля сутички вирішалася у додатковий час. Грузин зумів скористатися помилкою нашого дзюдоїста при спробі атаки, і тим самим заробив оцінку іппон. Втім, для 22-річного Євгенія це так само перша нагорода з турнірів European Open.

Третю медаль змагального дня нашій команді принесла Наталія Чистякова (до 70 кг). Будучи першою сіяною українка впевнено виграла свою підгрупу, після чого у півфіналі поступилася представниці Боснії та Герцеговини Самарджіч.

А вже у поєдинку за бронзу з хорваткою Віоліч українка завдяки утриманню заробила оцінку «Ваза-арі», тим самим здобула дебютну для себе нагороду з відкритих Кубків Європи.

Відзначимо, що за крок від п'єдесталу посівши 5 місце зупинилися Юлія Курченко (до 78 кг) та Руслана Булавіна (понад 78 кг). Сьоме місце на турнірі посіли Данило Гуцол (до 100 кг) та Христина Гоман (понад 78 кг). В загальнокомандному заліку наша збірна з 5 нагородами посіла підсумкове третє місце.

По завершенню змагань частина спортсменів в особі Олександра Кошляка, Владислава Казімірова, Марата Крижанського, Євгенія Балєвського, Анастасії Чижевської, Анастасії Антіпіної, Наталії Чистякової, Юлії Курченко, Руслани Булавіної, а також Діани Семченко відправиться до Тель-Авіва, де приєднаються до основної збірної України, і з 16 по 18 лютого візьмуть участь у турнірі серії Grand Slam. Решта ж команди найближчим часом повернеться до України.