Перша медаль сезону! Єлизавета Литвиненко - срібна призерка Grand Prix в Алмаді

В португальській Алмаді відбувся дебютний в новому сезоні турнір серії Grand Prix в якому взяли участь понад 540 дзюдоїстів з 81 країни світу, серед яких 16 представників збірної України. У підсумки за три змагальні дні скарбничка збірної України поповнилася срібною нагородою! Її у категорії до 78 кг завоювала 18-річна Єлизавета Литвиненко!

Наша бронзова призерка минулорічного чемпіонату світу розпочала свій турнірний шлях з першого раунду, в якому за «Shido» здолала представницю Бразилії Міллену Сілву. У другому раунді Єлизавета іппоном перемогла американку Ніколь Стоут, після чого на стадії чвертьфіналу зустрілася з добре знайомою представницею Косово Лоріаною Кукою, поєдинок з якою тривав більше 11 хвилин (!). У підсумку, після третього Shido для суперниці, перемогу, а разом з нею перепустку до півфіналу, одержала саме наша дзюдоїстка.

На стадії 1/2 фіналу Єлизаветі протистояла перша сіяна, титулована британка Емма Рейд, яку наша спортсменка здолала менш ніж за хвилину завдяки ефектному кидку на іппон.

У фіналі українка зустрілася з господаркою татамі з Португалії Патріцею Сампайо, яка й одержала перемогу у зустрічі, після Honsoku-make для нашої дзюдоїстки під кінець основного часу.

У підсумку українка вперше в кар'єрі підійнялася на срібну сходинку п'єдесталу пошани турніру Grand Prix, завоювавши єдину нагороду для збірної України на цьому турнірі! Вітаємо Єлизавету, весь тренерський штаб, а також усіх українських вболівальників з даним здобутком!

За крок від нагороди на турнірі в заключний змагальний день зупинився й Антон Савицький (до 100 кг). Українець впевнено подолав стартові раунди, здобувши перемогу над австралійцем Озціцеком-Такагі, естонцем Мінаскіним, а також італійцем Бергамеллі, після чого у чвертьфіналі поступився майбутньому переможцю змагань з Грузії Іллі Суламанідзе.

У втішній сутичці українець був сильніший за угорця Міклоса Цірженіцса, а ось у поєдинку за бронзу, на жаль, поступився ще одному представнику Угорщини Зсомбору Вегу, тим самим посівши підсумкове 5 місце на турнірі.

Так само за крок від нагороди на турнірі у другий змагальний день зупинилися Наталія Чистякова та Гєворг Манукян. У категорії до 70 кг Чистякова розпочала свій турнірний шлях з другого раунду, де іппоном в партері здолала представницю Нідерландів Доньйу Вос. В 1/8 фіналу українка завдяки кидку на «Ваза-арі» пройшла представницю Швеції Анну Бернгольм, після чого на стадії чвертьфіналу, на жаль, поступилася представниці Венесуели Родрігес.

У втішному поєдинку, українка по «Shido» пройшла представницю Австрії Єлену Денгг, а у поєдинку за бронзу, на жаль, поступилася ще одній шведці Іді Еріксон.

У свою чергу Гєворг Манукян здобув три впевнені перемоги у попередніх раундах, здолавши представників Іспанії, Таджикистану та Великобританії, після чого у півфіналі, у досить рівному поєдинку, на жаль, поступився першому сіяному, титулованому південнокорейцю Жунвану Лі.

Після цього у поєдинку за бронзу Гєворг зустрівся з нідерландцем Франком де Вітом, якому поступився після пропущеного кидка на «Ваза-арі». У підсумку обоє наших спортсменів посіли 5 місце на турнірі, набравши хороші залікові очки для олімпійської кваліфікації.

Відзначимо, що підсумкове 7 місце на турнірі посів Артем Лесюк (до 60 кг) та Яків Хаммо (понад 100 кг). Лесюк впевнено пройшов дві стартові сутички, після чого на стадії чвертьфіналу зустрівся з молодим грузином Георгієм Сардалашвілі, якому у досить рівній боротбі поступився на Golden Score. У втішній сутичці українець програв представнику Франції Лука Мхейдзе.

В свою чергу Хаммо вдало провів дві стартові сутички, здолавши представника Бахрейну Чотчаєва та дзюдоїста з Монако Гадеау, після чого на стадії чвертьфіналу поступився корейцю Кіму, який у підсумку став переможцем змагань. У втішному поєдинку Яків, на жаль, поступився представнику Бразилії Цесаріно.

Також відзначимо, що у категорії до 73 кг дві вдалі сутички провів 20-річний Владислав Казіміров, який на стадії 1/8 фіналу поступився майбутньому срібному призеру змагань з Казахстану Смагулову. Одну перемогу на турнірі вдалося також одержати Дільшоту Халматову (до 60 кг), який у стартовому раунді іппоном здолав представника Словенії Старкела, проте далі зазнав поразки від француза Револя.

В свою чергу Богдан Ядов, Каро Марандян (до 66 кг), Олександр Кошляк (до 73 кг), Анастасія Чижевська (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Юлія Курченко (до 78 кг), а також Руслана Булавіна та Христина Гоман (понад 78 кг) завершили боротьбу вже у стартових для себе раундах на турнірі.

Відзначимо, що по завершенню змагань частина спортсменів повернеться до Києва, де з 1 лютого запланований навчально-тренувальний збір в НСЦ «Конча-Заспа», решта ж дзюдоїстів у кількості 8 спортсменів відправляться на турнір серії Grand Slam в Парижі, який відбудеться 4-5 лютого.