8 нагород від українських ветеранів з чемпіонату світу в Кракові

З 8 по 11 вересня в польському Кракові відбулася світова першість з дзюдо серед спортсменів старше 30 років. Участь у змаганнях взяла рекордна кількість учасників – понад 800 атлетів різного віку з 60 країн світу. Не дивлячись на складну ситуацію в країні, не оминули дані змагання і українські дзюдоїсти-ветерани, яких в Кракові налічувалося цілих 38.

У підсумку наша збірна змогла завоювати 8 нагород – 6 бронзових та дві золоті! У перший змагальний день на третю сходинку п’єдесталу у категорії М7 підійнялися Ігор Книш (до 90 кг) та Артур Абрамовський (понад 100 кг), а у категорії М8: Віктор Мужчина (до 60 кг), Юрій Кулєшков (до 73 кг) та Іван Швець (до 81 кг).

У другий змагальний день перше золото для української збірної у віковій категорії М3 зумів завоювати харків’янин Денис Стеценко (до 90 кг), про що ми раніше вже повідомляли на нашому сайті.

Що ж стосується двох заключних змагальних днів, то у суботу, 10 вересня, у третій змагальний день чемпіонату світу медалі розігрували у вікових категоріях М4 (45-49 років) та М5 (50-54 років). На жаль, в цей день українцям не вдалося підійнятися на п’єдестал пошани.

А ось у неділю, 11 вересня, в заключний четвертий день змагань одразу двоє наших спортсменів зуміли завоювати медалі. Золото у віковій категорії М2 (35-39 років) завоював дніпрянин Віталій Дудчик (до 90 кг), який добре знайомий шанувальникам українського дзюдо. За свою професійну кар’єру Віталій неодноразово підіймався на п’єдестал пошани турнірів Grand Slam та Grand Prix, а також у складі збірної України був бронзовим призером Європейських Ігор-2015.

Нині ж Віталій успішно проявив себе і на ветеранському рівні. Здолавши у попередніх раундах суперників з Азербайджану, Чехії, Франції та Бразилії, у фіналі українець на Golden Score здолав бельгійця Османа Гансі, тим самим вперше піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани чемпіонату світу серед ветеранів.

Ще одну бронзову нагороду в скарбничку збірної України в заключний змагальний день приніс Сергій Гладкий (понад 100 кг). Поступившись у чвертьфіналі українець чудово проявив себе у втішній сітці, здобувши перемогу над суперником з Франції, після чого у бронзовому фіналі здолав грузина Автанділа Нукрадзе.

Щиро вітаємо наших переможців та призерів світової першості, бажаємо міцного здоров’я, успіхів та натхнення на нові звершення!

Відзначимо, що ще 8 українців зупинилися за крок від нагороди чемпіонату світу, посівши 5 місце, а саме: Павло Мошколов (до 60 кг), Артем Ільєнко (до 60 кг), Михайло Максименко (до 81 кг), Андрій Рікота (до 90 кг), Микола Данканич (до 66 кг), Ілля Ходоровський (до 60 кг), Сергій Зеленецький (до 73 кг) та Желал Хаджиєв (до 90 кг).

Про одного з них, а саме 69-річного Сергія Зеленецького з міста Узин на сайті IJF вийшов окремий репортаж. Справа в тому, що до Кракова українець добирався на власному скутері, подолавши при цьому більше 900 км шляху та проїхавши 12 міст. Детальніше про цю історію можна почитати за посиланням.