Ще 4 нагороди і перше загальнокомандне місце на КЄ в Ризі

В заключний змагальний день Кубку Європи в латвійській Ризі скарбничка збірної України поповнилася ще 4 нагородами, серед яких одна золота. Українці підійнялися на п’єдестал пошани у всіх вагових категорія, в яких були заявлені.

Найбільшого тріумфу нашим спортсменам вдалося досягти у категорії до 100 кг, де у фіналі зійшлися одразу два українці – Данило Гуцол та Олексій Єршов. При цьому у півфіналах обидва наших дзюдоїста здолали представників Латвії – Владленса Ярокіса та В’ячеслава Мельниченка відповідно, які у підсумки завоювали бронзові нагороди.

Що стосується фіналу, то у запеклому поєдинку сильнішим виявився саме Данило, якому вдалося виконати кидок на оцінку «Ваза-арі», який і став вирішальним у сутичці. У підсумку Данило вперше у своїй кар’єрі підійнявся на найвищу сходинку п’єдесталу на континентальних Кубках, а Олексій в свою чергу здобув срібну нагороду.

У категорії до 81 кг бронзову медаль завоював вихованець наддвірнянської школи дзюдо Михайло Свідрак. 21-річний українець поступився вже у стартовій сутичці представнику Німеччини Лукасу Веннекольду, втім вдало проявив себе у втішній сітці, здобувши три поспіль перемоги. При чому всі три – над представниками Ізраїлю. У сутичці за бронзу Михайло завдяки ефектному кидку на другій хвилині поєдинку одержав перемогу і завоював дебютну для себе медаль континентального Кубку.

Ще одну бронзову нагороду в заключний змагальний день для нашої команди здобув Віталій Шепель (до 90 кг). Українець поступився на стадії 1/4 фіналу представнику Ізраїлю, проте у втішній сітці здолав суперників зі Швеції та Латвії, а у бронзовому фіналі зустрівся ще з одним українцем, який поступився на стадії півфіналу, Олександром Черкаєм.

У напруженому поєдинку саме Віталію вдалося виконати результативний кидок на «Ваза-арі», який у підсумку дозволив йому здобути перемогу. Останній раз на п’єдестал пошани міжнародних змагань Віталій підіймався три роки тому – на European Open в Клуж-Напока.

Таким чином, за два змагальні дні українські дзюдоїсти здобули 11 нагород, серед яких 4 золоті. Цей результат дозволив нашій команді впевнено очолити загальнокомандний залік. Крім цього, в активі українців чотири п’ятих, а також одне сьоме місце.

По закінченню змагань українська збірна повернеться додому, а вже з 13 серпня для лідерів нашої команди запланований тренувальний збір під егідою EJU в голландському Папендалі.

Більше фото з виступу українців шукайте на сторінках ФДУ в Facebook та Instagram.