Одне п’яте і два сьомих місця. Підсумки виступів українців на КЄ

Минулими вихідними одразу у двох європейських містах відбулися етапи Кубку Європи серед дорослих та юніорів, участь в яких взяли 15 українських дзюдоїстів.

Найкращий результат нашим спортсменам вдалося продемонструвати на Кубку Європи серед юніорів в угорському Пакші. У категорії до 81 кг одразу двоє українців були близькими до завоювання медалей, втім зупинилися за крок від п’єдесталу.

19-річний Владислав Колобов впевнено розпочав свій турнірний шлях, здобувши три перемогу у попередніх раундах, після чого у чвертьфіналі поступився майбутньому срібному призеру змагань з Угорщини Марселю Деметеру.

У втішній сітці наш спортсмен так само здолав двох суперників і пробився до бронзового фіналу, де зустрівся з голландцем Ван Дун Мо. На жаль, наш спортсмен одержав три попередження «Shido» і підсумку посів 5-е місце на турнірі. Для Владислава це найкращий результат нинішнього сезону.

Непоганий турнірний шлях видався у ще одного українця – чинного чемпіона Європи серед кадетів Ігоря Цуркан. Наш спортсмен, котрий в цьому сезоні не зазнав поразок на кадетському рівні, вперше брав участь у змаганнях серед юніорів. Здобувши три впевнені перемоги у попередніх раундах, у чвертьфіналі Ігор поступився майбутньому чемпіону змагань з Молдови Міхаїлу Латісеву.

Після цього українець здобув перемогу у першій втішній сутички над німцем Геррітом Ноаком, проте за вихід до бронзового фіналу на Golden Score поступився австрійцю Бернду Фашінгу. У підсумку – 7-ме місце і важливий досвід на майбутнє.

Що стосується виступу українців на Кубку Європи серед дорослих в швейцарському Вінтертурі, то найкращий результат продемонструвала Марія Булашевич (до 63 кг).  Наша спортсменка поступилася вже у стартовій сутичці, проте потрапила до втішної сітки, де здобула одну перемогу. За вихід у бронзовий фінал українка, на жаль, поступилася представниці Німеччини Малін Фішер.

Наступними змаганнями для українських дзюдоїстів стане Кубок Європи серед юніорів у чеській Празі, який відбудеться вже найближчими вихідними 23-24 липня. Що стосується основної збірної України, яка з 18 липня розпочала тренувальний збір на базі НСЦ «Конча-Заспа», то поанується, що на початку серпня команда візьме участь у Кубку Європи в Ризі.