Успіх дівчат та досвід для чоловіків. Підсумки Grand Slam в Тбілісі

Минулими вихідними в столиці Грузії Тбілісі відбувся четвертий в нинішньому сезоні турнір серії Grand Slam, де збірна України була представлена досить потужним складом, за виключенням декількох лідерів команди, які планово пропускали змагання. У підсумку єдину нагороду у скарбничку нашої команди принесла Наталія Чистякова (до 70 кг).

Для нашої 21-річної дзюдоїстки – це дебютна нагорода у дорослій кар’єрі з турнірів Світової серії дзюдо. При цьому, як зазначила сама Наталія в коментарі пресслужбі ФДУ, напередодні олімпійського відбору, який стартує вже за місяць, ця медаль додає впевненості у правильності вибраного шляху, а також показує, що українка здатна перемагати будь яку суперницю.

Так само близькою до завоювання нагороди була ще одна наша молода дзюдоїста. Мова йде про Єлизавету Литвиненко (до 78 кг), яка посіла підсумкове 5 місце. Наша спортсменка вдало розпочала свій турнірний шлях з перемоги над казашкою Аруною Янгелдіновою, після чого у чвертьфіналі поступилася француженці Аудрей Тчеумео.

У втішному поєдинку наша дзюдоїстка здолала господарку татамі з Грузії Маріам Тчантуріа, а у сутичці за бронзу, продемонструвала справжній характер, проте, на жаль, не змогла здолати опір титулованої голандки Карен Стевенсон. Як і для Наталії Чистякової, цей результат став найкращим для Єлизавети на турнірах IJF World Tour.

Досить емоційним і насиченим для українських дзюдоїстів виявився і стартовий день турніру. В першу чергу мова йде про Дар‘ю Білодід, для якої змагання в Тбілісі стали лише другими після зміни вагової категорії. Після досить впевненої перемоги у стартовому раунді над представницею Ізраїлю Маєю Леопольд, у другому раунді нашій спортсменці протистояла чинна бронзова призерка чемпіонату Європи грузинка Етері Ліпвртеліані.

По своїй напруженості цей поєдинок виявився справжнім трилером з тривалістю в 13 хвилин (!) Не виявивши переможницю в основний час, дівчата відчайдушно боролися на Golden Score на межі своїх можливостей. При цьому тричі саме наша спортсменка атакувала суперницю і намагалася виконати кидок, проте судді все ж не оцінили жоден з них.

У підсумку, після третього «Шидо» для Білодід, яке було досить суперечливим в тій ситуації, перемогу віддали саме господарці татамі. Підсумки виступу Дар’ї в інтерв’ю Суспільне Спорт прокоментував головний тренер збірної України Віталій Дуброва:

«Даша показала високий рівень боротьби. Бачимо, що вона прогресує. Якщо порівнювати з чемпіонатом Європи, то вона боролась на рівень краще. Суперниця у неї була досить сильна, входить у топ вагової категорії.

Даші потрібен час, мінімум пів року, і п'ять-шість змагань вона повинна поборотися у цій вазі, пристосуватися. Все ж таки, інші суперниці, інша тактика, інший стиль боротьби. І рівень змагань дуже високий: хто розуміє дзюдо, неможливо одразу перейти і вигравати так само, як вона вигравала у 48 кг. Але вона на правильному шляху», - зазначив керманич збірної.

В той же час Бекірбек Моргоєв (до 60 кг) розпочав свій турнірний шлях з перемоги над казахом Дауреном Сюкеновим, після чого у чвертьфіналі поступився господарю татамі з Грузії Лухумі Чхвіміані. На жаль, у втішній сутичці українець не зміг нав’язати гідну боротьбу супернику з Азербайджану Турану Бацрамову, пропустивши кидок на іппон вже під кінець першої хвилини.

У категорії до 66 кг нашу команду представлял Євген Гончарко. Після стартової перемоги над азербайджанцем Ізмаїлом Ібрагімовим завдяки кидку на «Ваза-арі» під кінець основного часу, у другому раунді наш спортсмен поступився таджику Сайдабуророву.

У свою чергу Яків Хаммо (понад 100 кг), Артем Бубир (до 90 кг) та Гєворг Манукян посіли підсумкове 7 місце, а Артем Хомула, Олександр Кошляк (до 73 кг), а також Сергій Крівчач (до 81 кг), Заур Дуньямалієв (до 90 кг) та Олексій Єршов (до 100 кг), на жаль, поступилися вже у перших для себе сутичках на турнірі.

Таким чином збірна України завершує змагань в Тбілісі з однією бронзовою нагородою Наталії Чистякової (до 70 кг) у своєму активі. Наступним турніром для наших спортсменів стане Кубок Європи в Мадриді (11-12 червня), після чого команда відправиться на тренувальні збори до Пореча (Хорватія) та Аліканте (Іспанія). Турнір Grand Slam в монгольському Улан-Баторі українські дзюдоїсти пропустять.