Нові імена і поразки фаворитів. Підсумки чемпіонату України серед дорослих

З 12 по 13 жовтня в Запоріжжі в Палаці спорту «Юність» відбувся чемпіонат України з дзюдо серед чоловіків та жінок, який ознаменував початок нового олімпійського циклу, а разом з тим і формування нового складу команди на найближчий рік.

Не дивно, що за деяким виключенням, у більшості вагових категорій виступали всі лідери збірної. Офіційне звільнення від змагань отримали лише Дар’я Білодід і Яків Хаммо – вони продовжують відновлюватися після Олімпійських ігор. Через травми чемпіонат України також пропустили Єлизавета Каланіна, Станіслав Гунченко, Василина Кириченко, Геворг Хачатрян і Анастасія Турчин.

В новому для себе статусі на національній першості перебували Кеджау Ньябалі і Георгій Зантарая, які за словами головного тренера збірної Віталія Дуброви планують завершувати свою спортивну кар’єру. Кеджау виступав в ролі тренера, активно підтримував і навіть секундував під час сутичок деяким партнерам по команді.

В свою чергу Георгій перебував в Запоріжжі в якості почесного гостя, члена Наглядової Ради Федерації дзюдо України, куди його було обрано на звітній конференції ФДУ, напередодні старту національної першості.

Вже перший змагальний день в Запоріжжі приніс багато сюрпризів і неочікуваних результатів. Так, у категорії до 60 кг, лідер національного рейтингу Артем Лесюк, сенсаційно зазнав поразки у чвертьфіналі від киянина Микити Голобородько, а далі у сутичці за бронзову нагороду не зміг впоратися з натиском Кирила Самотуга. Перемогу ж у даній ваговій категорії святкував ще один киянин Дільшот Халматов.

У категорії до 66 кг, за відсутності Георгія Зантараї, однозначним фаворитом змагань був багаторазовий призер етапів Grand Prix – Богдан Ядов. Проте, у півфіналі Ядов поступився киянину Антону Шугалєєву, який зумів виконати кидок на оцінку «Ваза-арі», тим самим залишивши фаворита без золота чемпіонату України.

Варто відзначити, що у фіналі сам Шугалєєв поступився полтавчанину Каро Марандяну, який нещодавно став бронзовим призером на Grand Prix в Загребі. Бронзові нагороди у даній ваговій категорії завоювали Богдан Ядов і Вадим Чернов.

У категорії до 73 кг перемогу здобув сумчанин Артем Хомула, який у фіналі здолав спортсмена з Дніпра Олександра Кошляка, тим самим взявши реванш за поразку в фіналі Кубку України в травні цього року.

У категорії до 81 кг переміг харків’янин Сергій Крівчач, здолавши у фіналі на Golden Score киянина Гєворга Манукяна. Нове ім’я для багатьох любителів дзюдо засвітилося на першій сходинці п’єдесталу у категорії до 90 кг. Тут перемогу одержав киянин Заур Дуньямалієв.

Серед суперваговиків тріумфували Антон Савицький (до 100 кг) та Андрій Колесник (понад 100 кг).

Що стосується жінок, то на вакантне місце Дар’ї Білодід, як національної лідерки категорії до 48 кг, зробила заявку чернігівчанка Марія Буйок, яка у фіналі здолала представницю Київської області Анжелу Жуковську.

Слід відзначити, що цього року чемпіонками України стали багато досить молодих спортсменок. Так у категорії до 52 кг золото завоювала 17-річна Ольга Кальницька, а у категорії до 57 кг чемпіонське звання одержала 17-річна Ія Кучава.

У категорії до 70 кг перемогу одержала Юлія Курченко, яка лише нещодавно повернулася з юніорської першості світу. Бронзу в цій же категорії завоювала одна з найдосвідченіших дзюдоїсток української збірної – 38-річна Наталія Смаль.