Золото Чистякової та ще три бронзи від юніорів. Підсумки чемпіонату Європи U-21

З 9 по 12 вересня у Люксембурзі відбувся чемпіонат Європи серед юніорів, який збірна України завершила з чотирма нагородами у своєму активі.

Золото в скарбничку нашої команди у другий змагальний день принесла 20-річна Наталія Чистякова. У ваговій категорії до 70 кг українка розпочала свій турнірний з другого раунду, в якому здобула перемогу над литовкою Угне Пілекайте, після чого здолала представницю Португалії Йоанну Крісостомо.

У півфіналі дзюдоїстка з Ніжина ефектним кидком на оцінку «Ваза-арі» здолала іспанку Аі Рустант Цуноду, а у фіналі завдяки іппону на третій хвилині сутички перемогла хорватку Лару Цвєтко.

Це перша медаль з континентальних першостей для 20-річної українки. Після закінчення змагань Наталія поділилася своїми враженням в інтерв’ю представникам EJU:

«Зараз я ще не усвідомлюю, що стала чемпіонкою Європи. Так, я почуваюся чудово, але це не тому що в мене є медаль, чи результат. В першу чергу, це тому, що я відчуваю впевненість в собі. До змагань я постійно працювала зі своїм тілом, зі своєю вагою, намагалася сконцентруватися. Нарешті, під час цих змагань, мені вдалося зібратися з думками, і впоратися зі своїм тілом.

Цього року мені вдалося відчути атмосферу дорослого чемпіонату світу. Мені здавалося, це щось неймовірне, і це був великий досвід для мене. Я зрозуміла, що там змагаються такі самі люди, як я, і я теж з часом зможу в них перемагати.

Надалі моя ціль вигравати медалі на змаганнях найвищого рівня, і, звичайно, я мрію про Париж-2024. Хочу сказати дякую за підтримку всім вболівальникам, Федерації дзюдо, моїй родині, а також моїй команді з Ніжину», - сказала Наталія Чистякова.

Ще три бронзові нагороди завоювали українські юніори у перший загальний день. У категорії до 60 кг Олег Вередиба впевнено розпочав турнірний шлях, дійшовши до півфіналу, в якому, на жаль, поступився майбутньому переможцю змагань французу Валадіеру Пікарду.

Далі у поєдинку за бронзу наш спортсмен впевнено здолав представника Чехії Антоніна Дворачека, тим самим другий рік поспіль піднявся на п’єдестал пошани юніорської першості Європи!

У категорії до 66 кг вже на стадії чвертьфіналу зустрілися представники України Євген Гончарко і Владислав Казіміров. Сильнішим в українському протистоянні виявився саме Казіміров, проте у підсумку обидва спортсмени піднялися на п’єдестал пошани.

Казіміров, зазнавши поразки у півфіналі, у бронзовому поєдинку здолав представника Кіпру Георгіоса Баларжішвілі, а Гончарко, перемігши у першій втішній сутичці, у поєдинку за бронзу виявився сильнішим за грузина Тенго Зіракашвілі.

За крок від п’єдесталу пошани, посівши 5 місця, зупинилися Олексій Галака (понад 100 кг) та Ірина Логойда (до 78 кг). 7 місце за підсумками змагань посіли Ростислав Бережний (до 73 кг) та Владислава Снітко (до 57 кг). Відзначимо, що в загальнокомандному заліку українська збірна розташувалася на 6 позиції.

У заключний змагальний день в Луксембурзі відбувся змішаний командний турнір. На жаль, вже в першому раунді наша команда поступила одноліткам з Нідерландів. Єдину перемогу в актив української збірної зумів принести Олексій Галака.

Додому українська збірна повернеться у понеділок, 13 вересня. А вже на початку жовтня, з 6 по 10 число, в Італії відбудеться чемпіонат світу серед юніорів, до якого і будуть готуватися наші спортсмени.