Бронза Турчин на вагу золота. Підсумки турніру Grand Slam

З 5 по 7 травня відбувся п’ятий в сезоні турнір серії Grand Slam, на якому збірна України була представлена двома спортсменами, які мають найбільшу потребу у рейтингових очках для відбору на Олімпійські ігри.

Мова йде про Артема Хомулу (до 73 кг) та Анастасію Турчин (до 78 кг), які на даний момент перебувають на межі потрапляння до Токіо-2020, а тому вимушені боротися за кожен заліковий бал, який може стати вирішальний.

Цього раз з завданням чудово впоралася Анастасія Турчин, яка вперше за останні два роки піднялася на п’єдестал міжнародних змагань. Свій турнірний шлях Анастасія розпочала з другого раунду, де зустрілася з представницею Нідерландів Карен Стівенсон. Вже на третій хвилині сутички, після другого прийому на оцінку «Ваза-арі», Анастасія оформила дострокову перемогу.

У третьому раунді суперницею українки стала досвідчена росіянка Антоніна Шмельова. Втім, і вона не створила особливих проблем для нашої дзюдоїстки, а вже на третій хвилині сутички Настя зуміла виконати кидок на оцінку іппон, що відкривало для українки шлях до півфіналу.

На жаль, просунутися далі по турнірній сітці нашій спортсменці не вдалося. В 1/2 фіналу Турчин зазнала поразки від переможниці GS в Тбілісі нідерландки Натащі Аусми, яка на останній хвилині сутички зуміла виконати 20 секундне утримання, тим самим відправивши українку боротися за бронзу.

У сутичці за третє місце суперницею українки стала ще одна росіянка Алєксандра Бабінцева, яка активно провела першу частину сутичку, втім далі перевага була саме на стороні Турчин. Виконавши два поспіль кидки на оцінку «Ваза-арі» українка здобула бронзову нагороду, яка стала для неї другою в кар’єрі на турнірах Grand Slam.

Що стосується виступу Артема Хомули, то він у стартовому раунді зумів перемогти представника Йорданії Юнісу Еялу, після чого у другому раунді поступився дзюдоїсту з ОАР Віктору Скворцову, який у підсумку став бронзовим призером змагань.

Наступним турніром для українських дзюдоїстів стане відкритий Кубок України, що відбудеться 13 травня в Києві, після чого на наступний день, 14 травня, команда відправиться на збір до іспанського Аліканте.

Нагадаємо, наразі триває збір в Туреччині, на якому присутні лідери збірної України у легкій вазі Дарія Білодід і Артем Лесюк.