Перемога Базіле і боротьба українців. Підсумки Grand Slam в Анталії

В турецькій Анталії на березі Середземного моря завершився четвертий в сезоні турнір серії Grand Slam, на якому збірна України була представлена 8 дзюдоїстами.

Найкращий результат у складі нашої команди продемонструвала досвідчена Анастасія Турчин (до 78 кг). У другому раунді українка здолала опір китайської дзюдоїстки Чен Фей, після чого у чвертьфіналі зійшлася ще з однією представницею Піднебесної Ма Женжао.

На жаль, цього разу перевага була на стороні суперниці. Вже на першій хвилині сутички Женжао виконала прийом на оцінку «Ваза-арі», а під кінець основного часу заробила оцінку «іппон», тим самим оформивши дострокову перемогу над українкою.

У втішній сутичці Турчин протистояла хорватці Карлі Продан, і в основний час отримала два попередження «Шідо». На жаль, на Golden Score наша дзюдоїстка не змогла виконати результативний кидок, натомість отримала третє попередження «Шідо», що означало дострокове завершення сутички на користь хорватки.

У підсумку у Анастасії 7 місце, і важливі очки в олімпійський рейтинг, де позиції українки досі залишаються доволі хиткими. Перемогу в даній ваговій категорії одержала віцелідер світового рейтингу японка Хамада Шорі.

Що стосується виступу інших українців, то хоча б одну перемогу на турнірі вдалося здобути Євгену Гончарку (до 66 кг), який здолав болгарина Божидара Темелкова, але потім поступився майбутньому срібному призеру змагань іспанцю Гайтеро Мартіну.

Вже в першій сутичці в Анталії поступився Артем Хомула (до 73 кг), який не зміг здолати болгарина Марка Хрістова. Тим не менш, боротьба в даній ваговій категорії виявилася надзвичайно цікавою.

Майже шість років і десять турнірів Grand Slam знадобилися діючому олімпійському чемпіону з Італії Фабіо Базіле, щоб досягти однієї зі своїх цілей - виграти золоту медаль. 26-річний італієць зробив це досить переконливо, перемігши серед інших діючого чемпіона Європи Віктора Стерпу з Молдови та першого сіяного в Анталії канадця Артура Маргелідона.

У категорії до 81 кг перемогу над греком Мілонелісом здобув Гєворг Манукян. На жаль, потім в 1/16 фіналу наш дзюдоїст поступився досвідченому італійцю Антоніо Еспосіто.

Наш суперваговик Олександр Гордієнко у першому раунді здолав представника Тунісу Ябалаха, проте далі в запеклій боротьбі поступився майбутньому чемпіону турніру росіянину Тамерлану Башаєву.

Так само одну перемогу на своєму турнірному шляху в Анталії вдалося здобути Марії Скорій. У поєдинку з росіянкою Юлією Казаріною українка виконала прийом на оцінку «Ваза-арі», тим самим здобувши перемогу за підсумками основного часу. На жаль, у другому раунді з канадкою Джесікою Клімкайт українка отримала три попередження «шідо», тим самим достроково поступившись суперниці.

На жаль, вже в перших для себе поєдинках в Туреччині поступилися Данило Гуцол (до 100 кг) і Єлизавета Каланіна (понад 78 кг).

Наступними змаганнями для української збірної стане чемпіонат Європи, що відбудеться в португальському Лісабоні 16-18 квітня. В ньому планують взяти участь всі основні дзюдоїсти нашої команди. Повний склад буде опублікований найближчим часом на офіційному сайті ФДУ.