Без медалі не залишились. Підсумки чемпіонату Європи в Празі

В суботу, 21 листопада, в чеській Празі завершився чемпіонат Європи з дзюдо, який тривав три дні. В заключний змагальний день бронзову нагороду у ваговій категорії понад 78 кілограм виборола представниця Полтавської області Єлизавета Каланіна.

Після впевнених двох перемог у стартових раундах над угоркою Мерседес Шігетварі і португалкою Рочеле Нунес, у півфіналі наша дзюдоїстка зустрілася з добре знайомою українським вболівальникам Іриною Кіндзерською, яка нині представляє Азербайджан.

На жаль, цього разу перевага була на стороні Кіндзерської. Виконавши вже на другій хвилині поєдинку іппон, Ірина забезпечила собі місце в фіналі, а Єлизавета отримала шанс поборотися за бронзу.

Цим шансом наша дзюдоїстка скористалася на сто відсотків. Зустрівшись з досвідченою німкенею Ясмін Грабовською, Каланіна зуміла виконати прийом на оцінку «Ваза-арі», чим і забезпечила собі перемогу. Це вже друга нагорода європейської першості для Єлизавети, після бронзи в 2018 році.

Щодо виступу інших українських дзюдоїстів, то можна відзначити Артема Лесюка, який у категорії до 60 кг посів п’яту позицію. За відсутності на цьому чемпіонаті Дар’ї Білодід, великі сподівання були покладені на представників нашої країни у категорії до 66 кг Георгія Зантараю і Богдана Ядова.

Проте, на жаль, здобувши перемоги у стартових сутичках, і Гео і Богдан зазнали поразки у другому раунді. Теж саме стосується Артема Бубира (до 81 кг) та Анни Бородіної, для яких цей чемпіонат став першим у житті на дорослому рівні.

Зовсім не вдався виступ у Празі у Артема Хомули і Гєворга Хачатряна (обидва до 73 кг), Кеджау Ньябалі (до 90 кг), Антона Савицького (до 100 кг) та одного з лідерів команди Якова Хаммо (понад 100 кг). Всі вони поступилися суперникам у першій же сутичці. Серед дівчат поразку у стартовому раунді зазнали Марія Скора (до 57 кг) та Анастасія Турчин (до 78 кг).

В загальнокомандному заліку збірна України посіла 19 позицію, а перемогу здобула команда Франції, в активі якої 5 золотих нагород. І хоч за останні роки – це один з найменш вдалих виступів українців на чемпіонатах Європи, слід зазначити, що значним чином на цей факт вплинула неповноцінна підготовка спортсменів через пандемію коронавірусу, перенесення строків проведення чемпіонату та недостача змагальної практики.

Будемо сподіватися, що наступний олімпійський рік буде більш успішним для нашої команди, а перевірити свої сили спортсмени зможуть вже в січні на турнірі категорії Мастерс в Катарі.