Чемпіонат світу серед кадетів: два срібла та бронза

У Казахстані завершився особистий чемпіонат світу серед кадетів до 18 років. Здобуток української команди - дві срібних та бронзова нагороди.

Ростислав Бережний з Дніпра та Тимур Валєєв з Житомира завоювали срібні нагороди, а киянин Микита Голобородько - посів третє місце у вазі до 50 кг.

Бронзова медаль Микити Голобородька у ваговій категорії до 50 кг вже третя у цьому році: в активі талановитого вихованця Ганни Каштанової та Віталія Самотуга срібло чемпіоната Європи U18 та бронза Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Єдиний програш Микити - у півфіналі казахському спортсмену Нурканату Серікбаєву, який у підсумку став чемпіоном світу, здолавши у фіналі чемпіона Європи Романа Валадьє.

Ростислав Бережний, залившись в кроці від третього місця на чемпіонаті Європи у Варшаві, програвши грецькому дзюдоїсту Міхаілу Цутлашвілі, зміг взяти реванш у півфіналі чемпіонату світу та вийти до фіналу. Для чемпіона у ваговій категорії до 66 кг Абрека Нагучева Ростислав став найважчим суперником: у післязмагальному інтерв'ю росіянин зазначив, що був засмучений, що не зміг швидко та красиво виграти у українця, як у всііх попередніх сутичках.

Вихованець Ігоря та Тетяни Кудряшових Тимур Валєєв, як і Микита Голобородько, також завоював у цьому році третю нагороду, повторивши  шлях Микити: срібло чемпіоната Європи U18 та бронза Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Перемігши у попередніх поєдинках суперніків ефективними кидками, у фінальному поєдинку з японським спортсменом Отаке Тимур програв, набравши три покарання "шидо".

Гідну боротьбу показали також киянин Владислав Колобов (55 кг) та Нікіта Батій (81 кг) з Запоріжжя, які посіли 5-ті місця, а серед дівчат кращий результат у Юлії  Курченко, яка увійшла до вісімки кращих у ваговій категорії до 63 кг.