Українські кадети серед кращих на ЄЮОФ у Баку

В Баку завершились змагання серед кадетів до 18 років в рамках ХV літнього Європейського олімпійського юнацького фестивалю.

Срібна та три бронзові нагороди - такий внесок дзюдоїстів у загальний залік олімпійської збірної України на фестивалі.

Киянин Микита Голобородько у ваговій категорії до 50 кг виборов бронзову нагороду. В інтервью прес-службі НОК України він зауважив: «Ця медаль – непогане досягнення напередодні чемпіонату світу серед кадетів. Чесно кажучи, розраховував на медаль більш вищого ґатунку. Думаю, мені це було по силах, але у матчі за вихід у фінал з румунським спортсменом допустився помилок й програв. Шкода, тому що цього суперника знаю: вже зустрічався з ним й більш того – перемагав його», - сказав вихованець Ганни Каштанової та Віталія Самотуга.

«Але, безумовно, радий цій медалі. На чемпіонаті Європи серед кадетів був другим, в Баку-2019 - з «бронзою». Попереду чемпіонат світу серед кадетів. Будемо готуватися. Думаю, медаль Олімпійського фестивалю – непогане досягнення напередодні цього важливого старту», - додав Микита.

Сергій Неботов з Миколаєва, який не досить вдало виступив на чемпіонаті Європи U18 у Варшаві, показав найкращій результат - друге місце у ваговій категорії до 66 кг. Юний дзюдоїст поділився враженнями від свого результату: «Звісно, я дещо засмучений. Можливо, недостатньо налаштувався на виступ, тож так вийшло, що залишився за крок від чемпіонства. Перед фіналом ставив собі максимальні цілі й сьогодні виходив боротися лише за «золото». Що ж, буду працювати далі. Дуже хочеться потрапити на чемпіонат світу серед кадетів, який відбудеться у вересні. Хочу подякувати своєму особистому тренеру Володимиру Москаленку», – сказав Сергій Неботов.

Серед дівчат тільки киянка Юлія Курченко дісталась п'єдесталу, завоювавши бронзову нагороду у ваговій категорії до 63 кг: «Розуміла, що ця медаль вкрай необхідна. Раніше я вже зустрічалася зі своєю сьогоднішньою суперницею, представницею Туреччини, й перемагала її. Сьогодні виходила впевнено – за «бронзу, як за «золото». Просто розуміла: ця нагорода вкрай необхідна. Або я з медаллю ЄЮОФ, або не потрапляю на чемпіонат світу серед кадетів, адже на чемпіонаті Європи виступила невдало, тож сьогодні боролася з думкою «все, або нічого», - поділилася талановита учениця Світлани Кузнєцової та Геннадія Білодіда.

Срібний призер кадетського чемпіонату Європи у категорії до 81 кг Тимур Валєєв з Житомира у півфінальній сутичці віддав реванш грузинському спортсмену Акакію Джапарідзе, якого місяць тому обіграв у Варшаві. У поєдинку за бронзу вихованець Ігоря Кудряшова зміг втримати перевагу до фінальної сирени і стати четвертим володарем олімпійської нагороди у нашій команді.

Киянин Владислав Колобов (55 кг) поступився у бронзовому фіналі, Владислав Казіміров (60 кг) посів сьоме місце, а дівчата Дарина Ляшук (48 кг), Владислава Снітко (52 кг) та Анастасія Чижевська (57 кг) не дійшли до залікових місць.

Наступний відповідальний старт цієї вікової групи - чемпіонат світу, що відбудеться 25-28 вересня в Алмати (Казахстан).