Україна в квартеті найсильніших країн Європи

22-25 в Мінську пройшов турнір з дзюдо в рамках Європейських Ігор і одночасно чемпіонат Європи. Україна завершила змагання на четвертому місці медального заліку, пропустивши вперед себе лише Росію, Грузію і Францію.

Цей результат «синьо-жовтим» гарантували два золота і одне п'яте місце.

Нагадаємо, що в перший день Європейських Ігор дві золоті нагороди виграли кияни Георгій Зантарая (-66 кг) і Дар'я Білодід (-48 кг).

А в останній день особистого турніру за крок від нагороди в +78 кг зупинилася дзюдоїстка із Запоріжжя Галина Тарасова. Спортсменка виграла у литовки Санти Пакеніте, далі поступилася представниці Боснії і Герцеговини Ларисі Церіч, в першому поєдинку втішного турніру перемогла француженку Анні М Байро і в поєдинку за бронзу зійшлася з екс-українкою, а нині дзюдоїсткою збірної Азербайджану Іриною Кіндзерської. Суперниці в основний час заробили по «ваза-арі», а в додатковий час Галина отримала третє покарання «шидо» і завершила Європейські Ігри без медалі, на п'ятому місці.

Анастасія Турчин з-за травми не змогла вийти на татамі, Кеджау Ньябалі (90 кг) та Антон Савицький (100 кг) програли у стартових сутичках. Важковаговики Яків Хаммо та Андрій Колесник після перемог у першому колі поступилися у наступних зустрічах.

Загалом, в Європейських Іграх по дзюдо брали участь 390 учасників з 49 країн Старого Світу. Спортсмени боролися не тільки за медалі, а й за кваліфікаційні бали Олімпійських Ігор Токіо 2020.

У заключний день турніру з дзюдо на татамі «Арени Чижовка» пройшов командний мікст-турнір. В ньому взяли участь 16 збірних, в тому числі і Україна. Наші заявилися таким складом: Марія Скора, Юлія Гребеножко, Галина Тарасова, Артем Хомула, Дмитро Канівець, Кеджау Ньябалі, Яків Хаммо та Андрій Колесник.

У першій же бойовий зустрічі українці поступилися з рахунком 3: 4 команді Словенії та завершили командний чемпіонат Європи.