Георгій Зантарая та Дар’я Білодід виграли Європейські ігри в Мінську

Як і два роки тому на континентальній першості у Варшаві, українці завоювали дві золоті нагороди у перший день змагань.

У першому поєдинку у ваговій категорії до 48 кг 18-річна українка виграла у дворазової чемпіонки Європи, бронзового призера Олімпіади-2016 і чемпіонату світу-2011 Єви Черновіцкі з Угорщини.

В 1/4 фіналу Білодід перемогла француженку Мелані Клеман, якій поступилася навесні цього року в фіналі Гран-Прі в Тбілісі.

У півфіналі Дар'я перемогла сербку Міліцу Ніколіч, а у фінальній сутичці – минулорічну чемпіонку Європи росіянку Ірину Долгову, заробивши оцінку ваза-арі вже на старті сутички.

Це друга перемога Дар’ї на європейських форумах, а її нагорода стала першим внеском у медальний залік української збірної на ІІ Європейських іграх.

Як зазначила сама Дар'я, ця нагорода дуже цінна для неї: адже після важкої хвороби вона виступила лише на одному офіційному міжнародному турнірі у цьому році, але змогла відновитись та набрати форму. Чемпіонка висловила щиру подяку потужній армії українських вболівальників на чолі з президентом Федерації дзюдо України Романом Насіровим, які гучно підтримували українських спортсменів.

Лідер збірної України з дзюдо в категорії до 66 кг Георгій Зантарая вийшов у фінал Європейських ігор, здолавши на шляху до перемоги Джеремі Сайвела з Мальти, триразового призера чемпіонатів Європи U23 словенця Андраза Жереба та хозяіна татамі, бронзового призера чемпіонату Європи-2018, білоруса Дмитра Шершеня, який вивів Георгія до півфіналу.

За місце у фіналі українець зустрічався з 20-річним грузином Баграті Нініашвілі, якого переміг переконливим осото-гарі.

У сутичці за золото Зантарая змагався з італійцем Маттео Медвесом, який в 2018 році був срібним призером чемпіонату Європи. Трохи нервовий на початку поєдинок закінчився достроково завдяки неперевершеному кидку учімата у виконанні киянина.

Відзначимо, що у Мінську одночасно розігруються і нагороди чемпіонату Европи. Тож золото, яке Зантарая здобув у столиці Республіки Білорусь, стало третьою у його кар’єрі медаллю найвищої проби на континентальних першостях після перемог у Стамбулі-2011 і Варшаві-2017.

Артем Лесюк (60 кг), Марина Черняк (48 кг) та Марія Скора (57) поступились у своїх стартових зустрічах. Артем отримав покарання хансокумаке за заборонений прийом, а Марина Черняк та Марія Скора пропустили кидки на іппон. Богдан Ядов (66 кг) виграв важливу сутичку у досвідченого Ніджата Шихалізада з Азербайджану, але не зміг пройти чеха Павла Петрикова.