Марина Черняк здобула європейську "бронзу"!

У перший змагальний день чемпіонату Європи в Тель-Авіві запорізька спортсменка Марина Черняк стала третьою у категорії до 48 кг. Дебютант турніру киянин Артем Лесюк посів п'яте місце у вазі до 60 кг.

Для неї це вже друга нагорода такого рангу. 2014 року на чемпіонаті Старого Світу в Монпельє Марина теж піднялася на "бронзову" сходинку п'єдесталу пошани. На шляху до нинішньої медалі Черняк спочатку взяла гору над Катаріною Костою із Португалії, яка в цьому сезоні виграла "золото" і "срібло" змагань серії "Гран-прі" - відповідно в Анталії й Агадірі, а також "бронзу" Континентального кубку в Одівелаші. Потім поступилася Міліце Ніколіч із Сербії. Але згодом вдало пішла "втішною" доріжкою. Перемогла Дінару Локманхекім з Туреччини, яка має в своєму активі "срібло" світової першості серед юніорів, а безпосередньо у суперечці за нагороду здолала француженку Мелані Клеман, що нинішнього сезону має "бронзу" Дюсельдорфа (Grand Slam) і Тбілісі ("Гран-прі").

Лише одну позицію не вистачило Артему Лесюку із Києва у вазі до 60 кг, який вперше виступав на дорослому чемпіонаті Європи. На старті він виграв у Бекірв Озлу із Туреччини, а згодом здолав росіянина Беслана Мудранова, олімпійського чемпіона 2016 року. На жаль, у подальшому не вдалося подовжити переможний шлях. У півфіналі Атем поступився Яніславу Герчеву із Болгарії, котрий другий рік поспіль стає володарем європейського "срібла". А а поєдинку за третє місце наш дзюдоїст програв досвідченому Амірану Папінашвілі з Грузії.

Троє інших представників України - Георгій Зантарая і Геворг Хачатрян (до 66 кг) і Людмила Плієва (до 52 кг) - до залікової сімки не потрапили.