Про бійцівські якості, обережність і температуру

Головний тренер збірної Віталій Дуброва прокоментував виступи українців на Гран-прі в Агадірі, де наші спортсмени здобули чотири медалі («золото», «срібло» й дві «бронзи»).

– Єлизавета Каланіна (понад 78 кг) здобула перемогу, але поки що не продемонструвала тієї боротьби, якої ми від неї очікуємо. Розумієте, це тільки треті міжнародні змагання Єлизавети після перенесеної операції. Але радує те, що є поступовий рух вперед. У тому ж фіналі проти Анамарі Веленшек, яка була призеркою чемпіонату світу й Європейських ігор, спортсменка із Кременчука продемонструвала високі бійцівські якості, які, власне, і привели її до «золота». Щодо фінальної сутички Анастасії Турчин (до 78 кг), в якій вона поступилася в додатковий час, то, вважаю, що волинська дзюдоїстка трохи розгубилася й віддала ініціативу, програвши за зауваженнями. Проте і в Анастасії є позитивна динаміка.

Велике бажання розвиватися є і в Олександра Гордієнко (понад 100 кг). До того ж, під час збору одесит був хворим, температура сягала понад 38 градусів. Вирішувалося, чи взагалі йому їхати в Марокко. Але спортсмен виявив характер і сказав, що боротиметься в Агадірі. Він, до речі, міг виступати й у фіналі, проте у спірній ситуації судді зарахували росіянину Антону Крівобокову больовий прийом. Зате в сутичці за «бронзу» Олександр переміг впевнено – за 20 секунд.

Повернувся в стрій після травми коліна Кеджау Ньябалі (до 90 кг). На Континентальному Кубку в Празі він зазнав поразки вже в першому поєдинку. Зараз же киянин добре попрацював на зборі, й ось результат. Нагадаю, що в сутичці за «бронзу» він переміг чинного чемпіона світу – словенця Наманью Майнова. У боротьбі Кеджау ще багато вад у технічному плані, що ж, ми побачили, які недоліки треба усунути.

Гірше за свої можливості виступив Дмитро Канівець (до 73 кг). Він міг виграти як у півфіналі, так і в поєдинку за «бронзу». Полтавчанину не вистачає впевненості у власних силах. Він дуже обережний, надмірний акцент робить на тактику, коли треба йти напролом.

Георгію Зантарая (до 66 кг) було непросто. Після важкої подорожі – майже на цілий день – йому довелося у п’ятницю вийти на татамі. І відразу ж турнірна сітка звела зі словенцем Адріаном Гомбочем, у якого киянин виграв у фіналі чемпіонату Європи-2017. Сутичка, скажімо так, вийшла неоднозначною. Георгій два рази кидав, арбітр зараховував «вазарі», але судді за столом відміняли оцінку. В результаті Зантарая попався на необов’язковий кидок суперника. А Гомбоч став переможцем Гран-прі.

Ще двоє дзюдоїстів програли в перших сутичках – Данило Гуцол (до 100 кг) і Андрій Колесник (понад 100 кг). Данила ми нещодавно ввели до дорослої команди. От він в Агадірі і перегорів. Андрій намагався дати бій досвідченому Олександру Михайліну із Росії, срібному призеру Олімпійських ігор-2012, але не вийшло. Хоча Колеснику було до снаги перемогти.