"Золото" Каланіної і ще три медалі!

Останній день Гран-прі в Агадірі таки приніс Україні нагороди – відразу чотири. «Золото» – в Єлизавети Каланіної, «срібло» – в Анастасії Турчин, «бронза» – в Кеджау Ньябалі й Олександра Гордієнка.

У категорії понад 78 кілограмів свою другу міжнародну нагороду в цьому сезоні здобула Єлизавета Каланіна. Нагадаємо, що у лютому в португальському Одівелаші спортсменка із Кременчука виграла «золото» Континентального Кубку, перемігши в фіналі Галину Тарасову із Запоріжжя. Тепер же в Агадірі в суперницях співвітчизниць не було. Спочатку Єлизавета взяла гору над місцевою дзюдоїсткою Юсрою Аурз, серед міжнародних досягнень якої поки що віце-чемпіонство Африки серед кадетів 2016 року. Потім українка завершила на свою користь поєдинок проти Іванни Сутало із Хорватії, переможниці молодіжної європейської першості-2016 (до 23 років). А в фіналі Єлизавета зустрілася із словенкою Анамарі Веленшек, в активі якої є багато медалей, у тому числі «срібло» чемпіонату світу-2015 і «бронза» Європейських ігор. Основний час сутички переможця не виявив. А в «голден скор» судді оголосили українку переможницею, тому що суперниця була покарана за менш активну боротьбу.

У вазі до 78 кілограмів Анастасія Турчин в першій сутичці виграла у француженки Ванеси Дюро. Потім за вихід до фіналу суперничала із Ярден Майерсон із Ізраїлю. Цікаво, що спортсменки вже двічі зустрічалися – у 2017 році на чемпіонаті Європи у Варшаві й Гран-прі в Ташкенті. Як і тоді, волинянка знову перемогла. У поєдинку за «золото» українці протистояла німкеня Майке Зієх. Зустріч знову ж таки перейшла у «голден скор», де Анастасія програла за зауваженнями і отримала в результаті «срібло». Це вже третя медаль турнірів серії Гран-прі: минулого року було здобуто «золоті» перемоги у березні в Тбілісі й у жовтні в Ташкенті.

Щодо чоловіків, то із шести наших спортсменів в Агадірі троє брали участь у поєдинках за медаль, щоправда, бронзову. Кеджау Ньябалі із Києва у вазі до 90 кілограмів на початку турнірного шляху здолав португальця Тьяго Родрігеса. Однак нашого спортсмена зупинив наступний опонент – Хусейн Халмурзаєв, володар європейської «бронзи» 2017-го й «срібла» Всесвітньої Універсіади-2015, брат-близнюк олімпійського чемпіона Ріо Хасана Халмурзаєва. На «втішній дорозі» Кеджау здолав британця Фрейзера Чемберлена. У боротьбі за медаль нашому дзюдоїсту довелося сперечатися із чиним чемпіоном світу – Неманьєм Майдовим із Сербії. Жодному з суперників не вдалося провести результативні дії, і справа дійшла до «голден скор». Проте і тут прийомів не було, але серб перебрав ліміт зауважень, і Ньябалі став призером.

Одесит Олександр Гордієнко у категорії понад 100 кілограмів уже перемагав в Африці на етапі Гран-прі - в січні цього року в Тунісі. В Марокко ж він спочатку взяв гору над місцевим дворазовим чемпіоном Африки серед кадетів (2016 і 2017) Зухаром Есерірі, потім – над французом Набілем Залахом. За вихід же до фіналу зазнав поразки від Антона Крівобокова із Росії. «Бронзовий» поєдинок проти франуза Хамзи Учані минув дуже швидко: Олександр здолав опонента за 20 секунд.

За день до цього – в суботу – у категорії до 73 кілограмів Дмитро Канівець на попередньому етапі пройшов Мамуда Баха із Гвінеї й Бекаділя Шаймерденова із Казахстану. На жаль, після цього полтавчанин зазнав двох поразок. Спочатку програв досвідченому росіянину Мусі Могушкову, неодноразовому призеру чемпіонатів світу й Європи. А в сутичці за «бронзу» поступився німцю Ентоні Зінгу.

Інші українці, на жаль, програли вже в перших своїх поєдинках. Георгій Зантарая боровся із Адріаном Гомбочем із Словенії, якого переміг у фіналі чемпіонату Європи-2017. Але в Марокко балканець узяв реванш, у результаті вигравши Гран-прі в Агадірі в категорії до 66 кг.

Медальний залік (володарі золотих нагород)