Залік нагород Дюссельдорфа: Україна – третя

У Дюссельдорфі завершився третій – останній – змагальний день турніру серії Grand Slam. На жаль, після «золота» й «срібла» п’ятниці нагород здобуто не було. Найкращі результати неділі – сьомі місця. У медальному заліку Україна – третя.

Подробиці виступу українців у перший день – ТУТ.

У суботній програмі наші спортсмени участі не брали. А в неділю на татамі вийшло п’ятеро представників України.

У вазі до 100 кілограмів Антон Савицький переміг угорця Міклоша Кіренича (момент поєдинку - на фото), який минулого року виграв турнір Grand Slam у Єкатеринбурзі. Потім киянин вибив з боротьби німця Даніеля Хербста, заробивши друге ваза-арі у додатковий час. Але поступився за вихід до півфіналу Бенджаміну Флетчеру з Ірландії, який вже мав у своєму доробку 2018 року «золото» Гран-Прі Туніса. Програв Антон і на початку «втішного шляху» португальцю Жоржу Фонсека та в результаті посів сьоме  місце.

Повна сітка категорії до 100 кг (чоловіки) – ТУТ.

Сьома сходинка стала найвищою у Дюссельдорфі й для Єлизавети Каланіної. Стартувала з перемоги над німкенею, потім програла бронзовій призерці абсолютного чемпіонату світу-2017 із Тунісу. В першому втішному поєдинку українка зазнала поразки вже від володарки абсолютного «срібла» з Боснії й Герцеговини Лариси Церич.

Ще одна українка Галина Тарасова у першій сутичці програла японці Сарі Асахіна, яка є переможницею уже згаданого «абсолютного форуму» та залишилась непереможною і сьогодні.

Повна сітка категорії понад 78 кг (жінки) – ТУТ.

Станіслав Бондаренко й Олександр Гордієнко у надважкій категорії далі другого раунду пройти не змогли. Відповідно - турнірний шлях кожного з них:

Повна сітка категорії понад 100 кг (чоловіки) – ТУТ.

До речі, вперше після введення нових правил, судді присудили подвійне хансоку-маке. Обидва японських важковаговика Хісайоші Харасава та Такеші Оджитані, що виборювали звання найкращого у категорії +100 кг, отримали по три шидо за неведення боротьби. На церемонії нагородження їм вручили срібні нагороди без традиційного виконання гімну країни переможця змагань.

Загалом у Німеччині нагороди вибороли представники 27 країн. Але тільки сім з них – у «золотому списку», в якому є й Україна.